Скільки може заробити у Польщі пересічний українець?

Тверезо оцінімо ситуацію: польська мова подібна до нашої, кордон близько і легка в отриманні віза (якої вже і не потрібно). Не дивно, чому в Польщі працює близько мільйона українців!

Навіть більше того, нас там чекають з легально і роботою і майже хлібом-сіллю.

Читайте дальше, щоб дізнатися більше…

Звідки ж взялася така гостинність і чи не стане це безкоштовним сиром у чиїсь вдало налаштованій мишоловці.

Поговорімо про це, зваживши всі за і проти.

Чому українці так масово виїжджають до Польщі.

Все просто – бо нас там чекають. А якщо ви ще й вмієте і любите працювати руками – то ось перед вами країна молока і меду. Справа в тому, то польські заробітчани їдуть працювати у Великобританію, Німеччину, де вони можуть заробити у 2-3 рази більше, ніж у себе вдома, тобто у Польщі. А звільнені місця займають українці, які, в свою чергу, у Польщі отримують у 2-3 рази більше, ніж в Україні. Ось за такими законами працює вся Європа… перепрошую, увесь світ.

Частіше за все українці влаштовуються у Польщі на фабрики – до прикладу, пакувати зубні пасти, робити похоронні вінки або ж збирати гриби.

Одна із українських заробітчанок спробувала працювати на грибозбірні: “За бажання при збиранні грибів можна заробити 2 тисячі злотих на місяць (13,5 тисяч гривень). Але платять тут за зібрані кілограми, тому працювати треба швидко, – розказує Катя. – Це не так просто, як може здатися на перший погляд. На довжелезних полицях у закритому підвалі ти повинен відшукати гриб відповідного розміру (для вимірювання навіть є спеціальна лінійка!), швиденько його зрізати  і таким чином зрізані грибочки складати в ящик”.

У цієї непростої роботи є один величезний плюс – легальність. Співробітникам надають житло і страхівку, вони всі офіційно працевлаштовані. А це дуже важливо, бо “чорних робітників” часто залишають без зарплати і без рожевих окулярів на світ.

“Свою першу роботу в містечку Ополі мені допомогли знайти українські студенти, які якраз у цьому місті вчилися. Моя робота полягала в тому, щоб рознести по під’їздах 20 кілограм газет. За таку роботу мені обіцяли заплатити 50 злотих (335 гривень) за кілька годин. Я змогла рознести лише половину цих листівок. Але отримала в результаті не 50% заробітної плати, а всього-на-всього 10 злотих (67 гривень). І ніхто нічого не доведе. Після таких граблів я зробила висновок, що нелегальна робота – не для мене. Бо коли працюєш нелегально, тримаєшся лише за людське слово, а воно ой яке мінливе”, – розповідає Оля.

Якщо ви такої ж думки, звертайтесь до агентств з пошуку роботи, часом можна натрапити на безкоштовні – які зможуть забезпечити вас відповідною роботою із зарплатнею від 2 тисяч злотих.

Катя, робота на складі, перебирання овочів

“Люди працюють у дві зміни – перша починається о 3:30 год., а друга – о 14:00 год. Основне навантаження – у першій зміні, де треба приймати овочі і розкладати їх на спеціальні вітрини, а після обіду весь цей товар треба перебрати, прибрати той, який втратив привабливий вигляд, при цьому ведучи чітку калькуляцію відходів. Працювати довелося у приміщенні, де температура всього + 8 градусів, однак фірма усім працівникам видала спеціальний теплий одяг”

До речі, на всіх своїх роботах Катя зустрічала українців. І це великий плюс на заробітках в іншій країні – адже земляки можуть допомогти з житлом, роботою, або … із вбиванням нервових клітин. Але це вже як пощастить. Але почути рідну мову десь у темному приміщенні серед овочів чи грибів – безцінно!

Спробуємо поділитися з вами кількома ЛАЙФХАКАМИ

РОБОЧИЙ

Хочете працювати в Польщі? Вчіть мову! 

Пропонуємо скористатися нашим
БЕЗКОШТОВНИМ курсом вивчення польскої мови.

Завантажте його ТУТ

Всього за два місяці посилених занять ви зможете більш-менш розмовляти і розуміти поляків. Коли ви знатимете мову, шанси на високооплачувану роботу значно зростають. До прикладу, робота інженера (якщо, звісно, у вас є відповідна освіта) чекає на вас у Польщі, поскільки зараз спостерігається високий попит саме на цю спеціальність.

ГРОШОВИЙ

Ніколи не платіть фірмам-посередникам, які обіцяють вам роботу в Польщі.

Зараз Польща справді чекає на українців та на їхні руки та голови (на голови трохи менше) з широко розпростертими обіймами. Є навіть спеціальні агентства з пошуку роботи, які займаються найманням людей на легальні роботи. За це платить не майбутній робітник, а працедавець. Фірма знаходить українських працівників, оформлює документи і допомагає з транспортом. Саме у таке агентство найкраще звернутися, якщо ви все-таки вирішили поїхати на заробітки.

Максимум, який вам прийдеться у такому випадку заплатити, – 35 євро за оформлення візи.

Але польську мову в цьому випадку знати потрібно, хоча б на базовому рівні.

ЕКСПЕРС-КУРС з польської мови

Отримайте ДОСТУП до курсу з польської мови БЕЗКОШТОВНО

Введіть свій email в форму нижче і ми відправимо Вам доступ до курсу з вивчення польської мови БЕЗКОШТОВНО

ТРАНСПОРТНИЙ

Якщо в Україні програми щодо відслідковування руху громадського транспорту тільки появляються, то у Польщі вони працюють наповну. На сайті перевізника можна подивитися, коли на вашу зупинку прибуде автобус – і це хвилина в хвилину з секундним запізненням максимум.

ЇЖА

Якщо хочете дешево поїсти, у центрі усіх польських міст шукайте загальні їдальні Starówka або ж Bar Mleczny. Це їдальні з традиційною польською кухнею, де можна сито поїсти за 15-20 злотих. Звісно, варіант з готуванням ніхто не відміняв: найкраще купувати продукти і самому собі бути шеф-кухарем.

ПОКУПКИ

У Польщі чим більший магазин, тим нижчі у ньому ціни, плюс можна втрапити на розпродаж.

Ціни на більшість продуктів нижчі, аніж в Україні. Зарплати, звісно ж, при цьому вищі.

Виняток – алкоголь та сигаретні вироби. Пляшка дешевої горілки обійдеться в 140 гривень, а хорошої – 400 (і це, до речі, буде українська). Пачка сигарет коштує тут в середньому 90 гривень (тому, якщо у вас у списку бажань є кинути палити – робота у Польщі вам у цьому допоможе). Таким чином, мати шкідливі звички у Польщі – невигідно.

Отже…

… якщо підвести підсумок, то в Польщі, українець може заробляти від 2000 злотих без особливих навиків та знання польської мови.

Інша справа, коли Ви можете розмовляти польскою мовою. В такому випадку Ви і роботу кращу знайдете і заробляти більше будете.

А вивчити польску мову зовсім не складно, особливо коли Ви знаєте українську.

Переконайтеся в цьому самі.

Отримайте доступ до мої 3 уроків з вивчення польскої мови БЕЗКОШТОВНО.

Введіть свій email в формі нижче, або натисніть тут і перейдіть до першого уроку.

ЕКСПЕРС-КУРС з польської мови

Отримайте ДОСТУП до курсу з польської мови БЕЗКОШТОВНО

Введіть свій email в форму нижче і ми відправимо Вам доступ до курсу з вивчення польської мови БЕЗКОШТОВНО

Share on facebook
Share
Share on linkedin
Share
Emma
Emma

The recommended photo size here is 150 x 150 pixels. Square photos will automatically appear as circles. Click edit button to change this text.

The small grey box shown above is a “Template” widget. You will need to customize one of our “LP-POST-CTA” templates and choose that template from the drop-down menu in the sidebar (click the grey box to see the drop-down menu). You can delete this text widget when you’re done.