10 порад як вивчити польську мову з нуля за 2 місяці

Польська мова – це мова, якою спілкуються наші найближчі європейські сусіди.

Вивчати її не лише просто та цікаво (адже вона так схожа на українську!), але й корисно.

Знання іноземних мов у подальшому відкриває шлях до навчання та проживання за кордоном, нових знайомств та справді цікавої роботи. Польська мова знадобиться і при отриманні Карти поляка.

Отож, поговоримо про те, як вивчити її легко та цікаво всього за кілька місяців.

Привіт, мене звати Іванна Кишеня, я автор цього блогу та засновник он-лайн школи вивчення польської мови FreeInTalk.IN.UA (власне, це місце, де Ви зараз знаходитися).

Декілька порад особисто від мене…

1. Виберіть час для занять на кожен день.

Так-так, на кожен.

Хочете вихідний?

Тоді організуйте його собі, але так, щоб знання все одно потрапляли до вашої голови. Подивіться фільм, послухайте музику, відвідайте екскурсію. Отримання знань обов’язково мусить бути систематичним. Визначайте обсяг для освоєння на початку кожного тижня, а наприкінці давайте собі звіт.

2. Читайте книги.

Польська мова, як відомо, близька до української, тож вже при першому знайомстві з нею, ви зможете розуміти частину інформації.

Що ж стосується книжок, то вони, на відміну від аудіо-матеріалів дають можливість перечитати речення кілька разів, звернутися до словника. Почніть з простого – дитячих оповідань, казок, віршів. Коли ви почнете розуміти більше, – прочитайте польською улюблену книгу, яку раніше читали рідною мовою.

3. Слухайте різноманітні аудіозаписи

Мова йде не лише про уроки та вправи! Послухайте улюблену пісню, спробуйте розібрати слова, знайдіть текст та прочитайте його. Знайшли? А тепер підспівуйте!

ЕКСПЕРС-КУРС з польської мови

Отримайте ДОСТУП до курсу з польської мови БЕЗКОШТОВНО

Введіть свій email в форму нижче і ми відправимо Вам доступ до курсу з вивчення польської мови БЕЗКОШТОВНО

4. Дивіться фільми.

Перегляньте улюблений фільм польською мовою з субтитрами (на перших етапах – українськими, далі – також польськими). Якщо ви будете чути слово від носія мови і бачити як воно виглядає, ви значно пришвидшите процес запам’ятовування та розуміння.

Користуючись нагодою, можу порекомендувати Вам хорошу комедію “Самі свої”. Знайдіть в інтернеті і перегляньте (гарний настрій і сміх гарантую).

Кадр з фільму “Самі свої”

Якщо ця стаття є для Вас корисною, будь ласка, натисніть
на кнопочку “LIKE” і продовжуйте читання…

[easy-social-share]

5. Не забувайте про підручники.

Це справді невід’ємна частина навчального процесу, як би не хотілося це заперечувати.

Однак, це не привід засмучуватися, підручники бувають цікавими та справді пізнавальними, головне правильно підібрати. У сучасних підручниках для вивчення польської мови можна зустріти цікаві історії, яскраві фото, та справжні польські анекдоти, з їх витонченим та запальним гумором.

6. Зверніться до педагога.

Навіть якщо у вас є найкращі інформаційні засоби для вивчення мови, вам знадобиться наставник, – людина яка вже вивчила мову. Вчитель зможе допомогти виправити вимову, підказати програму і порядок вивчення, а ще до нього можна звернутися із запитанням, відповідь на яке не знатиме підручник, аудіозапис чи Інтернет.

Пропонуємо скористатися нашим
БЕЗКОШТОВНИМ курсом вивчення польскої мови.

Завантажте його ТУТ

7. Відвідуйте групові заняття.

Тут ви зможете потренуватися в спілкуванні, обмінятися знаннями, визначити свій рівень на певному етапі. А ще групові заняття це чудовий стимул вчитися далі, щоб з кожним разом все більше вражати знаннями інших учасників групи.

8. Спілкуйтеся Он-лайн.

Заведіть друзів, що говорять польською, у мережі Інтернет (польська мова популярна і ви легко найдете співрозмовника). Так ви отримаєте неоціненний досвід живого спілкування справжньою, розмовною мовою. А ще дізнаєтеся дуже багато цікавого про сучасні традиції та звичаї, не ті, що описані в запилених книгах з бібліотеки, а тих, що діють саме зараз.

9. Пишіть.

Пишіть польською мовою. Будь-що: заведіть щоденник, Он-лайн блог, робіть записи польською зі свого аканта в соціальній мережі, переписуйте вправи, виписуйте цитати польською з улюбленої книги.

Польська мова це добре, але грамотне письмо – це так само важливо, як і вміння гарно говорити.

10. Не соромтеся словника.

Не соромтеся того, що ви не знаєте слово, чи просто його забули. Словник – вірний друг кожного мовознавця. Навіть уславлені лінгвісти користуються словниками. Як гадаєте, укладачі великих томів словників написали їх лише для інших? Ні, вони починали записувати значення слів, щоб самим їх не забути. Тож беріть з них приклад – виписуйте. Написане закарбується в пам’яті швидше, а польська мова стане легким завданням.

Пропонуємо скористатися нашим
БЕЗКОШТОВНИМ курсом вивчення польскої мови.

Завантажте його ТУТ

І на завершення. Пам’ятайте, що перш ніж почати користуватися всіма цими правилами, потрібно знати головне: щоб вивчити мову, потрібно хотіти її вивчити. А якщо бажання є, то все гарантовано вдасться.

Збережіть собі цю сттатю. Нажміть на кнопочки соціальних мереж внизу.

До зустрічі у нових статтях,
— Іванна Кишеня

 

Share on facebook
Share
Share on linkedin
Share
Emma
Emma

The recommended photo size here is 150 x 150 pixels. Square photos will automatically appear as circles. Click edit button to change this text.

The small grey box shown above is a “Template” widget. You will need to customize one of our “LP-POST-CTA” templates and choose that template from the drop-down menu in the sidebar (click the grey box to see the drop-down menu). You can delete this text widget when you’re done.