Карта поляка: 7 Кроків Як Отримати Карту Поляка у 2017 році

1 січня 2017 року в повному змісті вступає в силу оприлюднений 1 червня 2016 року Закон “Про внесення змін в порядок отримання Карти поляка”.

Що ж відтепер знадобиться бажаючим отримати цей документ та як підготуватися швидко та правильно?

Про це і поговоримо.

Але перш за все, уточнимо що таке Карта Поляка і кому вона може бути видана.

Карта Поляка — документ, який підтверджує приналежність до польського народу.

Зразок карти поляка на картинці нижче

карта поляка
зразок Карти поляка

Власникові Карти Поляка належать права, що випливають із Закону «Про Карту Поляка», ухваленого сеймом Республіки Польща 7 вересня 2007 року.

Карта Поляка може бути надана лише особі, що не має польського громадянства або дозволу на проживання на території Республіки Польща і яка є громадянином Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, України або ж Узбекистану.

Карта Поляка може також бути видана особі, польське походження якої було підтверджено згідно з правилами Закону «Про репатріацію» від 9 листопада 2000 року.

А тепер, давайте перейдемо до процедури отримання Карти Поляка.

7 Кроків Як Отримати Карту Поляка у 2017 році

Крок 1.

В першу чергу, важливо на достатньо високому рівні володіти польською мовою, адже при співбесіді консул говоритиме з вами само польською мовою.

Окрім того, слід пам’ятати, що Карта поляка – це документ призначений для людей, які хочуть виїхати до Польщі з метою репатріації, тобто потенційний отримувач повинен мати на меті саме повернення на історичну батьківщину.

Пропонуємо скористатися нашим
БЕЗКОШТОВНИМ курсом вивчення польскої мови.

Завантажте його ТУТ

Крок 2.

Перед співбесідою обов’язково вивчіть історію Польщі і, що важливо, саме за польськими підручниками. Слід враховувати, що трактування тих чи інших історичних подій по-різному трактується в різних країнах, це важливо мати на увазі.

Тут Ви можете ЗАВАНТАЖИТИ перелік питань
на отримання Карти поляка

НАТИСНІТЬ ТУТ

Крок 3.

Щоб завірити консула в тому, що ваша причина виїхати саме репатріація, продемонструйте обізнаність не лише в минулих, а й в сучасних подіях у Польщі. Не буде зайвим знати державні символи Польщі, національний Гімн, мати знання географії.

Крок 4.

Важливо довести своє польське походження. Для цього знадобляться документи родичів-поляків, якщо вони втрачені, слід звернутися до реєстру.

ЕКСПЕРС-КУРС з польської мови

Отримайте ДОСТУП до курсу з польської мови БЕЗКОШТОВНО

Введіть свій email в форму нижче і ми відправимо Вам доступ до курсу з вивчення польської мови БЕЗКОШТОВНО

Крок 5.

Зберіть необхідні документи.

У 2017 році знадобиться вказаний нижче перелік (документи особи, що претендує на отримання Карти поляка, її дідуся чи бабусі, прадіда та прабабусі).

  1. Документи, що засвідчують особу (польські та українські).
  2. Акти громадянського стану або їх копії. До них відносяться свідоцтва про народження і хрещення, атестати зі школи та будь-які інші папери, що підтверджують приналежність до польського народу.
  3. Документи, що засвідчують проходження військової служби на території Польщі.
  4. Документи, що засвідчують факт заслання або тюремного ув’язнення, ті, в яких міститься запис про приналежність до польського народу.
  5. Документи про реабілітацію (також повинні містити запис про польське походження).
  6. Документи з будь-якої країни, що засвідчують особу та містять інформацію про те, що їх власник за національністю є поляком.
  7. Довідка від польської організації, що діє на території однієї з держав, в якій підтверджується активна участь у діяльності на благо польської мови та культури або польської національної меншини.
  8. Офіційне рішення про визнання польського походження, видане відповідно до положень закону про репатріацію.

Якщо ця стаття є для Вас корисною, будь ласка, натисніть
на кнопочку “LIKE” і продовжуйте читання…

[easy-social-share]

 

Крок 6.

Зареєструйтеся на прийом до консула Он-лайн або по телефону та уважно заповніть анкету на Карту поляка (ЗАВАНТАЖИТИ АНКЕТУ МОЖНА ТУТ).

Вона повинна бути заповнена польською мовою та містити кольорову фотографію 3.5×4.5 см, зроблену на світлому фоні, обличчя мусить займати 80% площі.

Крок 7.

Якщо на території України ви були учасником будь-якої організації пов’язаної з польською національною меншиною, чудовим рішенням буде підготувати документи, що засвідчують вашу в ній участь або заслуги. Вагомим фактором буде і участь у житті спільноти РКЦ на території України.

На замітку: часті запитання на співбесіді з консулом

Готуйтеся до співбесіди завчасно. Підготуйте кількахвилинну промову, яка стала б вашою відповіддю на питання «Чому саме ви маєте отримати Карту поляка?».

Зазвичай питання стосуються новин, історії, консул може запитати про спогади ваших рідних польського походження.

Обов’язково підготуйте для співбесіди таку інформацію:

  1. коротка оповідь про вас та ваше польське походження (ім’я, вік, місце проживання, освіта, родинні зв’язки з поляками);
  2. інформація про ваші інтереси та хобі (чим займаєтеся на дозвіллі, чим живете, який тип відпочинку обираєте частіше за все, чи це пов’язано якось із Польщею);
  3. пояснення того, чому ви вирішили отримати карту поляка.

Консул також може запитати загальновідомі для кожного поляка речі:

  • відомі письменники,
  • композитори,
  • туристичні місця,
  • пам’ятники, тощо.

Пам’ятайте, що слід триматися впевнено та невимушено, говорити чітко та не збиватися і обов’язково польською мовою.

Надіємося, цей пост був для Вас корисним.

І якщо це дійсно так, то поділіться ним в соціальних мережах за допомогою кнопочок нижче.

Share on facebook
Share
Share on linkedin
Share
Emma
Emma

The recommended photo size here is 150 x 150 pixels. Square photos will automatically appear as circles. Click edit button to change this text.

The small grey box shown above is a “Template” widget. You will need to customize one of our “LP-POST-CTA” templates and choose that template from the drop-down menu in the sidebar (click the grey box to see the drop-down menu). You can delete this text widget when you’re done.